3. Boğaz Köprüsünde Benninghoven Asfalt Plent Kullanıldı

3-bogaz-koprusunde-benninghoven-asfalt-plent-kullanildi

3. Boğaz Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu Projesinde Benninghoven Marka ECO-4000 Model Asfalt Plenti ve Asfalt Plent Ekipmanları Kullanılıyor

Dünyanın en geniş ve en yüksek kulesine sahip asma köprüsü olma yolunda ilerleyen Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesini üstlenen IC İÇTAŞ – ASTALDİ ADİ ORTAKLIĞI, Benninghoven marka ECO-4000 asfaltplenti ve ekipmanlarını tercih etti.

IC İÇTAŞ – ASTALDİ Adi Ortaklığı ile, asfalt üretim ve uygulama çalışmaları her geçen gün hızlanarak devam eden Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesinde, RİVA bölgesinde kurulu Benninghoven ECO-4000 asfalt paleti donanımına Polimer Modifiye Bitüm Tesisi, Taş Mastik Sistemi, Harici Filler Sistemi ve Kızgın Yağ Sistemi eklendi ve Mayıs ayı itibariyle kurularak devreye alındı.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) verilerine göre 2007 yılından bu yana Türkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt’ın çözüm ortaklığını gerçekleştirdiği asfalt plent ekipmanları Benninghoven ECO-4000 asfalt plenti ile birlikte projeye, otoyol asfalt aşınma tabakasının kaliteli bir şekilde yapılması için büyük katkı sağlıyor.

Projede kullanılan Polimer Modifiye Bitüm Tesisi 12 t/s kapasiteli, Taş Mastik Sistemi: 5 t/s kapasiteli ve Harici Filler Sistemi ise 35 m³ kapasitelidir. Kızgın Yağ Sisteminde ise 1.000.000 kCal/saat kapasiteli Kızgın Yağ Jeneratörü ve tesisatı bulunuyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyol Projesinde Benninghoven marka ECO-4000 asfalt plenti ve asfalt ekipmanları ile yer alan Tekno Asfalt, kalitesinin yanı sıra hızlı çözüm sunan teknik servis kalitesi ve ileri teknolojiyle kullanılan malzeme kalitesi ile projeye hız sağlıyor.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 312 815 25 51 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!
İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN