Senegal Projesi İçin Satışı Gerçekleşen Benninghoven ECO 3000 Asfalt Plenti ve Özellikleri

6

Tekno Asfalt tarafından, ECOTRA firmasının Senegal’de yapımı gerçekleştirilen yol projesine 1 Adet Benninghoven ECO 3000 asfalt plentine ilave olarak da, 4 adet 85 m3 ’lük bitüm tankı ve 1 adet 1 milyon KCAL ’li Kızgın Yağ Jeneratörü satışı gerçekleşmiştir.

Satışı gerçekleşen Benninghoven ECO-3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti %4 agrega iç nem oranında 240 ton/saat ve %3 agrega iç nem oranında 260 ton/saat asfalt üretim kapasitesine sahiptir. Benninghoven ECO-3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti, Benninghoven ’ın diğer asfalt plentleri gibi minimum %20 yakıt tasarrufu sağlamaktadır.

Benninghoven ECO-3000 Konteyner Tip Asfalt Plenti, 400 °C çalışma sıcaklığına uygun olarak tasarlanmış ve bu özelliği sayesinde diğer bütün Benninghoven asfalt plenti modellerinde olduğu gibi standart olarak mastik asfalt üretebilmektedir. Ayrıca asfalt soğuk ve sıcak geri dönüşüm uygulamalarına uygun olarak tasarlanmıştır ve bu birimler istenildiği zaman kurulu haldeki tesise eklenebilir.

Senegal Projesi için satışı gerçekleşen Benninghoven ECO 3000 Asfalt Plenti Aşağıda Bulunan Birimlerden Oluşmaktadır;

-5 x 20 m3 soğuk besleme silosu,

-Agrega kurutma tanburu,

-Benninghoven EVO-JET 3 doğalgaz ve sıvı yakıt kombi brülörü,

-Filtre ve toz toplama sistemi ile 29 m2 kapasiteli elek ünitesi,

-28 ton kapasiteli ve 6 bölüm sıcak agrega silo ünitesi,

-3300 kg kapasiteli mikser, 60 ton kapasiteli hazır mamül silosu,

-35 m3 kapasiteli dahili filler silosu,

-20’lik konteyner içinde kompresör,

-Benninghoven BLS 3000 son teknoloji bilgisayarlı kumanda sistemi ve kumanda kabini

Türkiye asfalt sektörünün lideri ve Benninghoven asfalt plentlerinin Türkiye distribütörü olan Tekno Asfalt, aynı zamanda Benninghoven asfalt plentlerinin tedarikçisi ve imalatçısı konumundadır. Asfalt plenti ve bitüm sistemi satışı da bu anlaşma çerçevesinde yapılmıştır.

Benninghoven asfalt plentlerinin yüksek standartları sebebiyle projeye özel bir uygulamaya gerek duyulmamıştır. Ocak 2017 başında sevkiyatına başlanan Benninghoven asfalt plentinin, 2017 Şubat ayının ikinci haftası Senegal ’e ulaşması beklenmektedir. Benninghoven ECO – 3000 asfalt plenti kurulumu ve montaj işlemlerinin, 4 kişilik bir servis ekibi ile 1 aylık bir zamanda tamamlanması öngörülmektedir. Plent ile 2018 yılı sonuna kadar yaklaşık 900 bin ton asfalt üretimi gerçekleştirilmesi planlanmıştır.

Facebook
Google+
https://www.teknoasfalt.com/senegal-projesi-icin-satisi-gerceklesen-benninghoven-eco-3000-asfalt-plenti-ve-ozellikleri
YouTube
LinkedIn
Daha fazla bilgi için

Bize +90 312 815 25 51 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!
İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN