yeni-asfalt-plent-fabrikamizla-dunyaya-aciliyoruz

Benninghoven marka Asfalt Plentlerinin Türkiye’deki çözüm ortağı olan Tekno Asfalt, Ankara Kazan’da kurulan yeni fabrikasında gerçekleştirdiği asfalt plenti ve asfalt plent komponentlerinin üretimi ile 20 Milyon TL’lik ihracat yapmayı hedefliyor. Ankara Kazan’da faaliyete geçen üretim tesisiyle beraber aynı zamanda yerli imalat oranının da yüzde 75’e kadar yükseltilmesi planlanıyor.
Türkiye Asfalt sektörünün lideri olan Tekno Asfalt’ın üretim ayağını yürüten Tekno Endüstri, 12 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplamda 40 bin metrekare alana sahip olan modern fabrikasında, imalatını gerçekleştirdiği Benninghoven asfalt plenti ve komponentlerinin üretim hacmini genişletti. Bu güne kadar Benninghoven marka asfalt plenti üretiminin yüzde 35-40’a kadar olan imalatları Türkiye’deki tesislerde yapılıp gerisi Almanya’dan ithal edilirken, yeni fabrikanın faaliyete geçmesiyle beraber yerli üretim oranının yüzde 75’e kadar yükseltilmesi hedefleniyor.
Asfalt plenti ve komponentlerinin imalatı konusunda Türkiye’nin en yüksek kapasiteli üretim tesisi olan Tekno Endüstri Ankara Kazan Fabrikasında, toplamda 12 bin metrekarelik kapalı imalat alanı bulunuyor. Artan talebe bağlı olarak imalat alanının 2018 yılına kadar 20 bin metrekareye çıkarılması planlanıyor.

Hedef 20 Milyon TL’lik İhracat

Tekno Endüstri Ankara Kazan Fabrikası’nın devreye girmesiyle beraber, Benninghoven Almanya fabrikalarından, Türkiye çevre ülkelerine yapılan sevkiyatlarının bir kısmının Türkiye’deki fabrikada üretilerek karşılanması planlanıyor. Ankara fabrikasındaki üretim ve ihracatın 2016 yılı için 10 Milyon TL, 2017 yılı içinde ise 20 Milyon TL’ye ulaşması hedefleniyor.

Yapılan bu yeni fabrika yatırımının sadece Türkiye pazarı için değil, bölge ülkelere ihracat yapmak için gerçekleştirildiğini söyleyen Tekno Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Altay Coşkunoğlu “Ankara Kazan’da bulunan fabrikamız asfalt plent ve komponentleri üretimi alanında Türkiye’nin en büyük ve en teknolojik üretim tesisidir. İş ortaklığını yaptığımız Benninghoven markasına ait asfalt plenti ve komponentlerinin üretiminde, Almanya ile eş değer kaliteyi yakalamış durumdayız. Bu nedenle Benninghoven markasının lisanslı imalat kalemlerinde ciddi bir üreticisi haline gelmiş bulunuyoruz ve bu imalat sürecindeki iş birliğimiz artarak devam edecek. Bu yatırımlarımızla beraber Türkiye asfalt sektörünü farklı bir noktaya taşıdığımıza inanıyorum. Tekno Asfalt olarak liderliğimizin yanı sıra, Türkiye Asfalt sektöründe referans firma olma özelliğimizi de yinelemiş bulunuyoruz” dedi.

Benninghoven & Wirtgen Üst Düzey Yönetici Kadrosundan Fabrikaya Ziyaret

Tekno Asfalt’ın Türkiye’deki çözüm ortaklığını yürüttüğü asfalt iş makinaları sektörünün dünya lideri Benninghoven, 2014 yılı sonunda Wirtgen Group bünyesine dahil oldu.
Benninghoven markasını bünyesine katarak, yol teknolojileri konusunda tam kapsamlı hizmet sunmaya başlayan Wirtgen Group, uluslararası düzeyde potansiyelin genişlemesi ve artan pazar payının karşılanması konularında Tekno Asfalt ile yeni bir iş ortaklığına imza atıyor. Yapılan bu iş otaklığı çerçevesinde Benninghoven’in Genel Müdürü Elmar Egli ve beraberindeki heyet, dünya çapındaki stratejileri görüşmek üzere Tekno Endüstri’nin Ankara Kazan’da bulunan fabrikasını ziyaret etti.

Daha fazla bilgi için

Bize +90 312 815 25 51 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada Bizi Takip Edebilirsiniz.

E-bültenimize kaydolun!

En son gelişmelerden ve güncellemelerden haberdar olun!
İLETİŞİME GEÇİN

X
İLETİŞİME GEÇİN